mata silikonowaMata silikonowa do pieczenia nie ślizga się i nie zwija, ponieważ dzięki swojej połyskliwej fakturze idealnie przylega do blatu. Nowoczesne maty silikonowe posiadają specjalną powierzchnię Non-Stick, dzięki której ciasto nigdy nie przywiera i nie trzeba posiłkować się tak często mąką.

Maty silikonowe – największe plusy

Mata silikonowa, którą znajdziesz w np. sklepie Technica.pl, jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości. Zazwyczaj wystarczy przetrzeć ją mokrą ściereczką, spłukać wodą z kranu i dokładnie osuszyć papierowym ręcznikiem. Warto wspomnieć również i o tym, że silikonowe maty nadają się także do mycia w zwykłej zmywarce. Bardzo wiele mat posiada specjalne miarki, które znacząco ułatwiają wycinanie kawałków ciasta o określonej masie i wymiarach. Osoby, które często robią faworki na pewno będą zadowolone. Olbrzymim plusem mat silikonowych jest również to, że nie zajmują one dużo miejsca w kuchni.

Maty do piekarnika

Maty silikonowe można śmiało używać również do pieczenia w piekarniku zamiast zwykłego papieru do pieczenia albo tłuszczu. Maty silikonowe przystosowane są również do pieczenia w mikrofalówce. Oczywiście z racji gabarytów warto zainwestować w odpowiedniej wielkości maty, aby można je było bez żadnego większego problemu włożyć do mikrofali lub małego piekarnika.