miksery planetarne kenwoodMikser planetarny jest urządzeniem, które od niedawna gości w domowych kuchniach. Jeszcze jakiś czas temu spotkać można go było tylko w profesjonalnych lokalach gastronomicznych. Nikogo jednak nie dziwi rosnąca popularność tego typu urządzeń – to prawdziwi specjaliści od zadań specjalnych.

Zastosowanie miksera planetarnego

Mikser, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczony jest głównie do mieszania. Przy jego pomocy można także ubijać, rozdrabniać, ucierać czy zagniatać różnego rodzaju składniki spożywcze. W swojej kategorii godne polecenia są miksery planetarne Kenwood, które bez żadnej trudności wyrobią nawet ciasto drożdżowe czy kruche.

Miksery planetarne wyposażone są w różnego rodzaju mieszadła, które dobiera się w zależności od rodzaju zaplanowanych prac.

Zalety mikserów planetarnych

Są bardzo liczne. Po pierwsze, mikser tego typu nie wymaga trzymania go w dłoni, co pozwala kucharzowi na wykonywania kilku działań w tym samym czasie. Po drugie, miksuje składniki w naprawdę dokładny sposób, zaprogramowany w urządzeniu. Dzięki temu użytkownik zyskuje pewność, że nawet najtrudniejsza masa zostanie wykonana bez grudek.

Mikser planetarny można także wyposażyć w szereg dodatkowych nakładek, które znacznie poszerzą jego możliwości.