gastronomiaMarzeniem wielu ludzi jest otwarcie własnego biznesu. Obecnie obleganą branżą jest gastronomia. Mamy wiele opcji do wyboru, możemy otworzyć bar, restaurację czy kawiarnię. W przypadku kawiarni, kojarzy się ona nam najczęściej z przytulnym miejscem, w którym możemy napić się ulubionej kawy, zjeść coś słodkiego i chwilę odetchnąć.

Pierwsze wrażenie to podstawa

To co widzą klienci jest bardzo ważne, pierwsze wrażenie ma ogromny wpływ na klienta. Warto zadbać o przytulne urządzenie lokalu. Istotne jest, aby wyposażenie, było nowe, a nie używane. Zniszczone stoły czy krzesła nie zrobią dobrego wrażenia na nowym kliencie.

Podstawowe wyposażenie kawiarni:

-ekspres do kawy,
-witryny cukiernicze,
-dystrybutory lodów,
-lady chłodnicze,
-zmywarki,
-dystrybutory do napojów.

Dobre wyposażenie restauracji to podstawa sukcesu. Warto przede wszystkim zastanowić się nad najlepszymi ekspresami do kawy, bowiem dobra kawa to podstawa każdej kawiarni. Nie należy jednak oszczędzać na żadnych sprzętach, gdyż to dzięki nim będziemy mogli zaoszczędzić na kosztach prądu czy wody. Hurtownia gastronomiczna to miejsce, gdzie zakupimy sprzęty dla naszego lokalu. Na początku możemy zrobić rozeznanie i odwiedzić także sklep gastronomiczny. Oczywiście nie jeden. Warto zwrócić uwagę na to, jakich producentów sprzęt posiadają dane hurtownie.